Ana Sayfa
24 Ağustos 2022 ( 18 izlenme )
Reklamlar

51 ilde çarpıcı anket sonuçları! Akşener, İYİ partisinin oylarının yüzde 20'yi geçtiği görülüyor.

51 ilde çarpıcı anket sonuçları! Akşener, İYİ partisinin oylarının yüzde 20'yi geçtiği görülüyor.

Haziran 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde dikkat çekici gelişmeleri ortaya koyan anket sonuçları paylaşılmaya devam ediliyor.

ORC Araştırma'nın Ağustos ayında 51 ilde yaptığı ankette AKP yüzde 27,3 ile ilk sırada yer alırken, onu yüzde 25,1 ile CHP ve yüzde 21,1 ile İYİ Parti izledi. 

Hatırlayacağınız gibi, geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan İYİ parti lideri Akşener, "Haziran sonunda göreceğiz, yüzde 20'yi net bir şekilde göreceğiz" ifadesini kullanmıştı.

Siyasi partiler Haziran 2023 seçimleri için çalışmalarını sürdürürken, sandık şirketleri tarafından anketlere yeni bir çalışma eklendi.

"BU PAZAR SEÇİM OLSA HANGİ PARTİ OY VERİRSİNİZ?"
Son olarak ORC Araştırma'nın 1822 Ağustos tarihleri ​​arasında 51 ilde 5.310 kişiyle yaptığı ankette dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı. Ankette vatandaşlara, "Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" diye soruldu.


AK PARTİ YÜZDE 27,3 İLE İLK SIRADA
Anket sonuçlarına göre AKP yüzde 27,3 oyla birinci sırada yer aldı. CHP ise %25,1 ile ikinci sırada yer aldı. Buna göre AK Parti ile CHP arasındaki oy farkı yüzde 2,2 oldu. İyi Parti'nin yüksek oy oranı dikkat çekerken, yüzde 21,1 ile üçüncü sırada yer alıyor.

AKŞENER “YÜZDE 20 Yİ NET GÖRÜRÜZ” DEMİŞTİ
51 ilde yapılan ankette yüzde 21,1'e ulaşan İYİ Parti'nin oy oranı dikkat çekti. Daha önce Meral Akşener şunları söylemişti: "Özel bir anket şirketimiz yok. Anketler her ay farklı firmalarca yapılıyor ve kamuoyuyla paylaşıyorlar. Sesimiz orada çıkıyor. Bunun ortalaması Nisan ayı için yüzde 18'dir. Haziran sonunda yüzde 20 oranını net olarak göreceğiz" demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yangın felaketinden sonra zarar gören bir kasabayı ziyaret eden Avustralya başbakanına ilginç tepkiler Rasim Öztekin, Geçmişini Anlatarak Kavuğu Şevket Çoruh'a devretmişti Çocukların Gericilere Verdiği Unutulmaz Ders Ekrem İmamoğlu yapımı süren 8 metro Hattı Hakkında önemli bilgiler vererek açılış tarihlerini açıkladı