Siyaset
03 Eylül 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı ve diğer birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı kapatacağız

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın CHP'lilere zorluk çıkardığını belirterek, “Bu Çevre ve Şehircilik Bakanlığını kapatacağız. Sadece Çevre Bakanlığı olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HaberTürk TV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, 6'lı masa 2. tur görüşmelerinden cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar pek çok konuda değerlendirmelerde bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Altı masalı toplantının ikinci turu 2 Ekim'de başlayacak. Cumhurbaşkanlığına aday olmak istediğimi 2 Ekim'de taraflara söyler misiniz?" sorusuna "Hayır. Altı lider oturup karar verecek" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığını hatırlatarak, "Ona karşı yüzde 100 kazanacak bir aday olacak. Kimse endişelenmemeli. Altı liderin aday gösterdiği cumhurbaşkanı adayı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı olacak" dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'IN ADAYLIĞI
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı olabilecekler listesinde olup olmadığı sorulduğunda, Kılıçdaroğlu, "Kategorik olsun ya da olmasın böyle bir liste yoktu. Hiç görüşülmedi. Görüşülmeyen konuda bizim görüş beyan etmemiz doğru değil." şeklinde yanıtladı.

"DEVLETİ TEK BAŞINA YÖNETME SÜRECİ BİTMİŞTİR"
Kemal Kılıçdaroğlu, devleti adalete ve liyakata göre yeniden inşa edeceklerini belirterek, “En tepede oturacak kişi aynı zamanda liderlerle ortak hareket edecek kişi olmalıdır. Altı masa milletin masasıdır. Bu sıradan bir masa değil. Milletin herhangi bir kısmına sorarsanız, o masada onları temsil eden bir kişi mutlaka görürsünüz. “Bu aşamada bir kişi veya partinin tek başına devleti yönetme süreci sona ermiştir. Altı lider, altı parti bir araya gelecek ve devleti tüm kurumlarıyla adalet üzerine inşa edecek, her düşünceye, inanca ve kimliğe saygısı olacak" dedi.

"ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINI KAPATACAĞIZ"
Bir başka soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın CHP'nin yönettiği belediyelerde engeller yarattığını öne sürdü: “Bu Çevre ve Şehircilik Bakanlığını kapatacağız. Sadece Çevre Bakanlığı olacak” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Frontex'in direktörü Leggeri istifasını sundu Adalet Partisi Başkanı Vecdet Öz’den Tansu Çiller Açıklaması Rusya’dan Japonya’ya yaptırım kararı Son Dakika! Bakan Soylu'dan "Mülteciler üzerinden Türkiye işgal mi ediliyor?" sorusuna cevap: Bunu yapmak muhtemel mi?