Siyaset
23 Ağustos 2022 ( 37 izlenme )
Reklamlar

Gökçek, Eski Beşiktaş Futbolcusu Aboubakar'ın photoshoplu fotoğrafını hem Müslüman hem de şehit olarak paylaştı!

Gökçek, Eski Beşiktaş Futbolcusu Aboubakar'ın photoshoplu fotoğrafını hem Müslüman hem de şehit olarak paylaştı!

Eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski Beşiktaşlı futbolcu Aboubakar'ın photoshoplu görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu kişinin Ebu Bakeroğlu olduğunu iddia eden Gökçek, "Somali uyruklu ve ülkeniz ve inancınız için savaşan bir Türk vatandaşı olan Ebu Bakeroğlu, PKK'lıların düzenlediği bir polis baskınında şehit oldu." ifadelerini kullandı. 

Konu kısa sürede gündeme gelirken, Gökçek gerçeği öğrendikten sonra danışmanını suçlayarak paylaşımını sildi.

Sık sık attığı tweet ve açıklamalarıyla gündem olan eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski Beşiktaş yıldızı hakkında söyledikleriyle adından söz ettirdi.

FUTBOLCUYU ŞEHİT ASKER GİBİ TANITTI
Beşiktaş'ta iki farklı şekilde forma giyen Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar'ın yıllar önce Photoshop'u yapılmış bir fotoğrafını paylaşan Melih Gökçek, futbolcuyu askerden Müslüman olarak tanıttı ve şehit olduğunu söyledi. Söz konusu paylaşımda, “Bak Türkiye! Ülkeniz ve inancınız için savaşan Somali asıllı Türk vatandaşı Ebu Bakeroğlu, düzenlenen bir polis karakolunda PKK'lılar tarafından şehit edildi. Yabancı düşmanı hainlere ders olsun.”

DANIŞMANA SUÇ BULDU VE GÖNDERİYİ SİLDİ
Gökçek'in paylaşımı kısa sürede gündem oldu. Birçok kullanıcı durumla ilgili gerçeği paylaşırken Gökçek de tweetini sildi.


DAHA ÖNCE JELİBON GAFI OLMUŞTU
Öte yandan Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz aylarda yaptığı jelibon gafıyla da gündem olmuştu. Gökçek, sosyal medyada ortaya atılan ve gerçeği yansıtmayan iddialar hakkında katıldığı bir programda "Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana'da bulduğu 1 milyar. Adana'da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş" demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kafede yabancı isimleri eleştiren Sarıgül'e bir vatandaşın sorusu beklemediği yerden geldi. BM: Ukrayna limanlarını acilen açın uyarısında bulundu Son Dakika! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Partimiz önümüzdeki seçimlere kendi adıyla ve kendi logosuyla girme kararı aldı. Son zamanların en hararetli yayını! Cem Küçük ve Ersan Şen birbirine girdi.