Siyaset
14 Eylül 2022 ( 46 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorulduğunda ise en güçlü sinyali Kılıçdaroğlu verdi.

Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorulduğunda ise en güçlü sinyali Kılıçdaroğlu verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu programda 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruya, "Altılı masa benim adıma anlaşırsa hazırım. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiği açık." dedi.

2023 seçimleri için geri sayım sürerken, Millet İttifakı adayının kim olacağı belirsizliğini koruyor. Adı sık sık gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz bir çıkış geldi.


“HAZIRIM” MESAJI VERDİ
Konuk olduğu programda aday olup olmayacağı sorulduğunda Kılıçdaroğlu, "Oturacağız, ben verdiğim sözü tutan bir insanım. Altı lider oturur belirler açıklarız. Hep birlikte destek veririz. TC Devleti'nin 13. Cumhurbaşkanı da uzlaşma kültürünü esas alarak çünkü demokrasilerde asıl olan uzlaşmadır, ülkemizi aydınlığa çıkarmak zorundayız. O kadar büyük sıkıntılar var ki bunları aşmak zorundayız. Soyulan bir devlet var. Bu soyguna dur dememiz lazım. Mallarını yurt dışına kaçırıyorlar ben bunu gayet iyi bilmekteyim. O paraların tamamını son kuruşuna kadar getireceğim. Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiği belli" şeklinde konuştu.

"SEÇECEĞİMİZ CUMHURBAŞKANI ADAYININ NİTELİKLERİNİ BELİRLEDİK"
CHP Genel Başkanı konuyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: CHP lideri konuyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Adaylık bir kez konuşuldu onu da bildiriyle açıkladık. Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili spekülasyonlar oluyor, biz önce seçeceğimiz cumhurbaşkanı adayının niteliklerini belirledik. Devleti yönetecek kişilerin düzgün ve ahlaki kişiler olması lazım. Yolsuzluk yapanın sırtını sıvazlayan kişiden devlet adamı olmaz. O yalnızca çetelerin adamı olur."

BİRÇOK KEZ SORULDU
Kılıçdaroğlu'na sık sık Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?" sorularına net bir yanıt vermekten çekinmiş; "İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin onurlu 13'üncü cumhurbaşkanı olacak." demekle yetinmişti.

CHP lideri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olma ihtimallerine karşı ise "Bu bizim görüştüğümüz bir konu değil. Görüşülmeyen bir konu üzerinde görüş bildirmemiz doğru değil. Devlet yönetimi sıradan bir olay değildir. Bir kişi her şeyi bilemez. Cumhurbaşkanı adayı devlet aklına sahip olacak. Adaleti bilecek. Bütün bunların yanında egosuna yenik düşmeyecek. 6'lı masa millet masasıdır. Milletin hangi kesimine sorarsanız sorun kendisini temsil eden kişiyi masada görüyor." demişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşakanı Erdoğan’nın Arkasından Bakan Çavuşoğlu’ndan da Açıklamalar Geldi Yüksek fiyat ve volatilite uyarısı Son zamanların en hararetli yayını! Cem Küçük ve Ersan Şen birbirine girdi. Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğandan Açıklama Geldi! Suriye’ye Operasyon Yapılacak mı?