ANA SAYFA
23 Ekim 2017 ( 531 izlenme )
Reklamlar

Android Tarayıcı Virüsü Büyük tehlike arz ediyor. nasıl temizlenir

Son tarayıcı virüsüne zamanlarda sıklıkla denk görülmeye başlandı..


Bazı sitelere telefonunuzdan veya tabletinizden girdiğinizde farklı sayfaya yönlendiren ve size telefonunuza virüs bulaştığını belirten bir uyarı gelmektedir. 

Tek amacı size yönledirdiği ugulamayı indirmenizdir.

Bu görselde göründüğü gibi pop -up açarak farklı sayfalara gitmenize veya kapatmanıza engel olmakta.Panik yapmanıza gerek yok ve kolaylıkla temizlenmekte. 

Android Tarayıcı Yönlendirme Virüsü Nasıl Temizlenir?

Tarayıcıya bulaşan android tablet ve telefonlarda tarayıcıları başka sayfaya yönlendirmektedir ve genelde diğer uygulamalara herhangi bir etkisi olmamaktadır.

1. Tarayıcıyı silip tekrar kurun

Tarayıcıyı silip tekrar kurmak en kolay temizleme yoludur. Android cihazlarda genellikle Chrome kullanılmaktadır fakat biraz eski modellerde  İnternet Tarayıcı olarak varsayılan bir tarayıcı olabilir. Ek olarak kullanıdığını firefox gibi tarayıcılarıda kullanabilirsiniz, bu tarayıcılarısilip tekrar kullanabilirsiniz fakat kendinden gelen Chrome veya internet tarayıcısı olarak varsayılan tarayıcı kaldırılamamakta sadece güncellemeleri silebilmektesiniz. Buda yeterli olacaktır sorunu çözebilmeniz için.

Fakat tarayıcıyı silmenize gerek yok daha pratik olarak çözüm elde edebilirsiniz.

2.  Verileri Temizlemek

Tarayıcınızda girdiğiniz her site telefonuza bazı dosyalar bırakmaktadır, virüsün bulaştığı site telefonunuza virüs bırakmış olabilir bu nedenle tarayıcı verileri silmek yeterli olacaktır. Uygulamaları kaldırmadan sadece aşağıdaki adımları izleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.


Ayarlar > Uygulamalar > Tüm Uygulamalar >

Chrome > Verileri Temizle

Yukarıdaki adımları izlerken ben en çok kullanılan Chrome üzerinden anlattım fakat başka bir tarayıcınız bulunuyorsa Chrome yerine kullandığınız diğer tarayıcılarda aynı adımları izleyebilirsiniz.

Bu adımları izlediniz ve sorun çözülmüyorsa sorunun ana kaynağını bulmak gerekiyor. Öncelikle telefonunuzda sonradan kurulmuş uygulamaları kontrol edip kaldırmanız gerekli.

3. Modemi Resetle

Tüm her şeyi yaptınız ve sorun düzelmiyorsa modem kaynaklı bir sorun var demektir ve modemde yaşanan bu sorun nedeni ile modem üzerinden internete bağlanan tüm Android telefon ve tabletler etkilenecektir. Bu nedenle modemi resetleyip tekrar kurmanız gerekecektir.

 Alıntı: M. Salih YıldızÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Tweet atmaktan yatan bir Allah'ın kulu yok' diyen akepe'li bozdağ'a Atilla Taş'tan yanıt Deprem İzmir'de Yıkıma Yol Açtı. Bazı Kamu Binaları Hasar alırken Bazı binalar yıkıldı Bahçeli Yeniden Yargılansın Dedikten Sonra Serbest Bırakılan Şahsın Geçmişte Söylediği Sözler Yeniden Gündemde Akepe'li Esenler belediyesi, evine ekmek götürmek için çalıştığını söyleyen çocuğun tezgahına el koydu