Tügva eski yöneticisi: 'Ortaya Çıkan Skandallar Buzdağının Yüzde biri, Önce Beni Sonra Tüm Yöneticileri Yargılayın'

1264 izlenme 14 Ekim 2021
Reklamlar
Torpil listeleri ve kamu mülklerine kelepir fiyata çökme iddiaları ile gündeme oturan TÜGVA'nın eski yöneticisi Tamer Özsoy, TELE1 canlı yayınına bağlandı. 

 "Van’da yöneticilik yaptık. Çok şey gördüm. Onlardan korkmuyoruz. FETÖ’den çok korktuk. Korku iklimi yaşanmasını istemiyoruz," diyen Özsoy, şöyle devam etti:  "Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın.  

Bu konunun üzerine gidilmesi lazım. TÜGVA’da bir sistem vardı. Bu sisteme üyeler kaydediliyordu. TÜGVA istediği kişinin bilgilerini alıyordu. Bir kayıt tutuluyor. Buzdağının yüzde 1'i. Bence TÜGVA'ya tahsis edilen binaların neden tahsis edildiğinin araştırılması lazım. Buna kimler vesile oldu. Bunların araştırılması lazım. 

Devamı çıktığında ‘Bu da mı olmuş’ diyeceğiz. Belgeler ortadan kaldırılabilir. Bundan sonrası gazetecilere düşüyor, büyük pay Türk adaletine düşüyor. Bu konu kapatılacak bir konu değil. TÜGVA'dan beni arayan olmadı, sosyal medyadan saldırmaya başladılar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Mahmut Tanal, kuğulu parkta polisin avukatlara karşı kurduğu barikatı yıktı Asgari Ücrete Yapılan Tartışmalı Zam Sonrası,Tayyip'in 1993 Yılında Yaptığı Konuşma Tekrar Gündem Oldu Eren Erdem Gözaltına alınan öğrenciler hakkındaki son gelişmeleri anlattı 2 dakikalığına aracını park etmek isteyen kadına yapılan vahşi saldırı tepki çekti