ANA SAYFA
24 Ağustos 2017 ( 10387 izlenme )
Reklamlar

Resmi talimat: Öğrencilerin en az yüzde 35'ini imam hatiplere kaydedin!

Antalya'nın Kepez ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ortaokul müdürlüklerine resmi yazıyla talimat verdi: "Beşinci sınıf öğrenci sayılarınızın en az yüzde 35'ini imam hatip ortaokullarımıza kazandırmak için gerekli hassasiyetin gösterilmesi..."


Resmi yazıda şu ifadeler yer aldı: 

"2017-2018 eğitim öğretim yılında mevcut ortaokullarınızdaki 5. sınıf öğrenci sayılarınızın en az yüzde 35'ini imam hatip ortaokullarımıza kazandırmak için gerekli özenin ve hassasiyetin gösterilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim."


Antalya Eğitim-İş Şubesi Yönetimi, “2017-2018 eğitim öğretim yılı henüz başlamadan, yurt genelinde skandalları başlamıştır. Antalya da maalesef bu skandallardan en büyüklerinden bir tanesine sahne olmuştur” diyerek resmi belgeyi paylaştı.“KOLTUK KORUMA HAMLESİ Mİ?”

Açıklamada şöyle denildi:

“Daha önce de gerici söylemleri ve geçirmekte olduğu FETÖ soruşturması nedeniyle ilerici kamuoyunun tepkisini çeken Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, ilçesindeki okul yöneticilerine 2 gün önce gönderdiği bir resmi yazıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir yetkilisinden ziyade, başka bir zümrenin çıkarları doğrultusunda hareket eden bir şahıs olduğunu göstermiştir.

Yani Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural’ın imzasını taşıyan bu resmi yazıda, bünyesinde imam hatiplerin bulunduğu okullarda, yöneticilerden öğrenci kayıtlarında imam hatiplere öncelik verilmesi istenmiştir.

Öte yandan; Hüdai Vural’ın bu yazısındaki ‘…gösterilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim’ ifadesi de, koca bir ilçedeki eğitim düzenini sağlamakla görevlendirilmiş bir şahsın, ana dilini nasıl kullanamadığı açısından ibretliktir. Ancak biz, bu zavallılığı Türkçe alanındaki meslektaşlarımıza emanet ederek, yazının daha derin ve karanlık yanına dikkat çekmek istiyoruz:

Görünen o ki FETÖ nedeniyle hâlâ soruşturması devam eden Vural, iktidara sevimli geleceğini düşündüğü bu işgüzar ve gerici hamleyle koltuğunu korumak peşindedir. Belli ki Vural, AKP’nin yurttaşlardan alınan vergilerle oluşturduğu bütçeyi imam hatip liselerine aktarmasına; devlet okulları kalitesizleştirilirken imam hatiplere her geçen gün yeni teşvikler çıkarmasına; imam hatip mezunlarına devlet bünyesinde iş garantisi vermesine ve talep olmamasına karşın her geçen gün yeni imam hatip okulları açmasına uyum sağlamaya çalışmaktadır.”

“HÜDAİ VURAL, KAMUOYUNA BİR AÇIKLAMA BORÇLUDUR!”

“Bu zavallıca ve Milli Eğitim Temel Kanunu’na aykırı hamleyi yapan Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural’ın hesap etmediği şey ise söz konusu olan laik, bilimsel çağdaş eğitim ve yavrularımızın geleceğiyse, Eğitim-İş Antalya Şubesi’nin karşısında dimdik duracağıdır” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ortaya çıkardığımız ve bugün sizlerle paylaştığımız bu skandalın ardından Hüdai Vural, bir açıklama yapma mecburiyetindedir.

- Bu yazıyı yollamaktaki amacını,

- Diğer il ve ilçelerde gerekli görülmeyen bu yazışmaya neden ihtiyaç duyduğunu,

- İmam hatipli öğrenci sayısının zorla artırılmasından ne muradı olduğunu

Kamuoyuna açıklamak zorundadır. Aksi halde bu açıklamamızdaki ve daha sonra yapacağımız açıklamalardaki tüm ithamların altında kalacağını bilmelidir.

Ve yine bilinmelidir ki; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, ne Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural’ın ne de onun yaranmaya çalıştığı siyasi iktidarın eğitim üzerindeki gerici niyetlerine geçit vereceğiz!

Bu ülkenin evlatları laik, çağdaş, bilimsel, parasız eğitimi hak ediyor. Eğitim, bugünden geleceğe uzanan en şaşmaz doğrudur, bugünün çocukları yarının yetişkin yurttaşları, geleceğidir. Bu ülkenin insanları iyi bir geleceği hak ediyor.

Eğitim-İş Antalya Şubesi olarak, bu geleceğe sahip çıkmaya devam edeceğiz.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

UTANÇ GÖRÜNTÜLERİ, Bilecik Barosu Başkan Yardımcısına Polisler Böyle Müdahale Etti Android Tarayıcı Virüsü Büyük tehlike arz ediyor. nasıl temizlenir İnsanların Açlık Sınırının Altında yaşadığı Ülkede, Fatih Terim'e işsizlik maaşı: Aylık 1 milyon 193 bin lira! Metro İstasyonu girişine çöp bırakıp fotoğrafını çeken ilçe belediyesi görevlisi İBB kameralarına yakalandı.