ANA SAYFA
10 Haziran 2017 ( 47373 izlenme )
Reklamlar

Atatürk yönetmelikten çıkarıldı

Atatürk yönetmelikten çıkarıldı! Akepe'nin Milli Eğitim Bakanlığı yürürlüğe giren yeni yönetmeliğinde sosyal etkinliklerin amaçları arasından “Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” bölümünü çıkardı... Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın yürürlüğe giren yeni “Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” ile sosyal etkinliklerin amaçları arasına “milli, manevi, ahlaki değerler kazandırma” eklenirken “Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” ifadelerinin çıkarıldı.

Atatürk’e ilişkin ifadeleri yönetmelik genelinde çıkartan MEB, sadece 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nu işaret etmekle yetindi. 

15 Temmuz darbe girişimi, Kutlu Doğum Haftası, İstanbul’un Fethi, Kut’ül Amare Zaferi ile birlikte okullardaki ‘’Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi’ne alındı. 

Çizelgeden Dünya AIDS Günü, Yunus Emre Haftası, Mevlana Haftası çıkarıldı. Yönetmelik ile öğrencilerin yıl içinde katılacağı bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda eğitim kurumu içi ve dışı etkinlikler, kurulacak öğrenci kulüpleri, yapılacak gezi programları ve yarışmalara ilişkin esaslar düzenlendi. 

Öğrencilere yönelik olarak en çok bütçeyi dini etkinliklere ayıran MEB’in eski yönetmeliğe karşın yeni yönetmelikte, yapılacak etkinliklerine ilişkin sınırları çizmemiş olması dikkat çekti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akepe genel başkanı: 'Bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha..' Tahliye Edilen Melek İpek'in Tahliye Esnasında Çocuklarıyla kucaklaşması izleyenleri duygulandırdı Akp'li bakana “Her taraf yandı, helikopterler nerede, siz neredesiniz? Hükümet istifa!” dedi. Sonra gözaltına alındı CEP TELEFONLARINDA TRT HARACI