Türgev'den geri alınan yerleri gasp etmeye çalışan akepe'li meclis üyelerine Ekrem İmamoğlu'ndan tepki

2374 izlenme 16 Şubat 2020
Reklamlar
Türgev'den geri alınan yerleri gasp etmeye çalışan akepe'li meclis üyelerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu'ndan tepki

İmamoğlu, TÜRGEV‘den geri alınan Beyoğlu Örnektepe’deki arazi ve üzerindeki yurt binasının İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde akepe grubunun oylarıyla Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis etme kararı alınmasına tepki gösterdi: "Bu resmen meclisteki çoğunluk üzerinden eşkıyalık anlayışı. Kamu vicdanı değil eşkıya anlayışı, eşkıya duruşu. Eşkıyanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz, malını gasp etmek. Örnektepe’de İBB olarak yurt yapıyoruz.

Bir kreş yapacağız, parkla bağlantısını yapacağız.
Bizden daha güvenilir, bizden daha iyi süreci yönetecek bir başka kurum yok. A, B, C, D vakıfları benim umurumda değil.
Biz İBB olarak 2 bin-3 bin yatak kapasiteli yurtlarla çocuklarımıza gençlerimize çağdaş öğrenci yurtları ile hizmet vereceğiz."

"Gasp edemezler"
"Neymiş efendim bu projeyi meclis üzerinden X belediyeye tahsis edecekler, o belediye üzerinden de istedikleri gibi hareket edecekler. Kusura bakmasınlar ama ‘pışık’ derler ya çocuklar.
Böyle bir şey yok. İstanbul halkının malını ‘öyle istiyoruz’ diye gasp edemezler. Siyasi bir takım iradeler, bir avuç insan istiyor diye gasp edemezler."

"Bu, “Mecliste karar alalım, Saraçhane binasını da veriyoruz Fatih Belediyesi’ne” demek anlamına gelir.
Böyle bir yetki yok. “Kanuni hakkımızı kullandık” diyorlar, kanuni hakkınız bu değil. Bunu biz yürürlüğe koymayacağız.
İBB olarak vakfımız var, kendi yönetimimiz var biz orada yurt ve kreş hizmetlerine başlayacağız. Alınan karar yok hükmündedir.
Hem hukuki süreci yöneteceğiz hem fiili süreçte gideceğiz paşa paşa halkımızla orayı buluşturacağız."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zeydan Karalar: Parasız ekmek dağıtamazsın dediler, ben de 5 kuruşa dağıttım Trafiğin Ortasında Şov Yapan Şahsa, Çevredekilerden İlginç Tepkiler Geldi Virüsten Korkanların sayısı %63 İşini kaybetmekten korkanların sayısı %68 Hukukçu Ersan Şen'in Aşı Hakkındaki Çağrısı Büyük Tartışma Çıkardı.