GÜNCEL
18 Ağustos 2017 ( 272 izlenme )
Reklamlar

Yağma Hasan'ın Böreği... Deprem toplanma alanı TÜRGEV'e verildi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 80 bin nüfuslu Ünalan Mahallesi'nin Deprem Toplanma Alanı olarak ayrılan tek yeşil arazisinin imara açılması ve TÜRGEV'e tahsis edilmesine tepki gösterdi. Yarkadaş, "Gözleri doymak bilmiyor" dedi. AKP'li Kadir Topbaş'ı da istifaya davet etti.

Üsküdar'ın Ünalan Mahallesi'nde spor yapılabilen tek yeşil alanın imara açılması protesto edildi. CHP PM Üyesi Kadir Öğüt, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan ve mahallenin muhtarı Mezengül Şimşek'in de katıldığı protestoda, karardan vazgeçilmesi çağrısı yapıldı.

Ünalan Mahallesi Muhtarı Mezengül Şimşek, "Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, mahallede yaşayanların tamamı bu karara itiraz ediyor" dedi. Şimşek, araziyi imara açan AKPli İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yaptıkları itirazların ise sonuçsuz kaldığını ifade etti. Şimşek, kararı yargıya taşıdıklarını da söyledi.

TÜRGEV'E PEŞKEŞ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise kararı eleştirerek "Deprem olursa halkımız nereye sığınacak? Deprem Toplanma Alanı olarak ayrılan bu araziyi imara açıyor ve TÜRGEV'e peşkeş çekiyorsunuz" tepkisini gösterdi.

Yarkadaş şöyle konuştu:

"Ünalan Mahallesi güney alt bölge revizyon uygulaması adlı planla birlikte, burası da yeşil alandan çıkarılıp TÜRGEV’e verilmek ve güya eğitim merkezi yapılmak isteniyor. Tüm yeşil alanlar, betona ve betonarmeye çevriliyor. Soralım o halde: Deprem olduğunda bizi TÜRGEV mi kurtaracak? TÜRGEV’e mi sığınacağız, TÜRGEV’in betonarme binalarına mı sığınacağız? Ne istiyorsunuz bu halktan?"

Yarkadaş tepkisini şu şekilde sürdürdü:

"Bir parça yeşil alan var; o yeşil alana da göz koydunuz. Şimdi burayı da da yandaşlarınız için rant alanına çevirmek istiyorsunuz. İşte plan burada. Plan askıya çıkarılmış, kabul edilmiş. Muhtarımız ve mahalle halkı bu plana itiraz etmişler ama ne yazık ki itiraz reddedilmiş. Belli ki gözü ranttan başka bir şey görmeyenler, Ünalan Mahallesi’nin 80 bin nüfuslu yurttaşlarını hiçbir bir şekilde düşünmüyorlar. Bu rant anlayışı, İstanbul’da tam 470 alanı, yandaşlara peşkeş çeken, yandaşlara rant olarak dağıtan ve artık halkın ayağını basabileceği bir metrekare dahi toprak bırakmayanların anlayışıdır."

CHP'li vekil olası bir depremde halkın sığınabileceği bir toprak parçası bile bırakılmadığına da dikkat çekti. Yarkadaş, "Bugün burada bir deprem olsa, şurada toplanan yurttaşlarımızın hiçbirinin kaçıp saklanabileceği, kendisini güvende hissedebileceği bir yer yok" dedi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güvercini Kurtarmak İsterken Elektrik Akımına Kapılıp Ellerini Kaybeden Çoban Turkcell'den Cumhuriyet Bayramı İçin Duygulandıran Reklam Devlet Bahçeli’den Kadir Mısıroğlu’na: Adam olamaz, insan olamaz, Türk ise asla olamaz Vatanım Sensin Devam Edecek mi ? Bir Açıklamada Onlardan Geldi