Ana Sayfa
04 Mayıs 2022 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Piyasalar Fed öncesi düşüşte

Asya’da Borsalar Hong Kong teknoloji firmalarının öncülüğünde düştü. Dolar dizini 2 senenin zirvelerine yakın yatay seyretti. Finansal koşullarda sıkılaşma, Çin’de Kovid karantinaları ve Ukrayna’daki harp gibi tehlikeler doları destekliyor. ABD 10 senelik tahvil faizi dün yüzde 3’e yakın seviyeden kapanış yaptı.

Petrolün varil fiyatı103 doları geçerken altının ons fiyatı 1,865 dolara geriledi.

Bugün Japonya ve Çin piyasaları ise kapalıydı.

ABD’de S&P 500 dizini en yüzde 0.5 yükselirken bugün vadeli dizin kontratları yatay seyrediyor. Güney Kore’de Kospi dizini yüzde 0,3, Hong Kong’ta Hang Seng dizini yüzde 1.3 düştü.

Offshore yuan dolara karşı yüzde 0.2 yükselişteyken Bloomberg Dolar Spot Endeksi yatay seyrediyor.

Fed’in bu akşam 50 baz puan faiz yükseltmesi ve bilanço daraltma planını detaylandırması bekleniyor. Başkan Jerome Powell’ın konuşmasında şahin söylemler olup olmayacağı takip edilecek. Piyasalarda Haziran, Temmuz ve Eylül ayı toplantılarında da 50’şer baz puan faiz yükselişi fiyatlanıyor. Bu, 30 senenin en agresif sıkılaşma patikası manasına geliyor. Fakat 75 baz puan faiz artışı sinyalinin piyasaları etkileyebileceği ifade ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Millete küfreden şahıs Erdoğan'ın helikopterinde Abdüllatif Şener'den akp'ye Çok Çarpıcı Sorular: ''Herkese kükreyen iktidar ve yandaşları. .'' 19 kişiyi dolandıran Adam Demokrasi Nöbetinde yakalandı 250 bin mülteci sınıra hareket halinde, Hepsinin Üstesinden Gelmeye İmkanımızda İmanımızda var'