Maden Firması yetkilisi '200 Asker yığarım' diye köylüleri tehdit etti ve dediğini de yaptı

1980 izlenme 10 Eylül 2020
Reklamlar
Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Ağıl köyü’nün Kızıltepe mevkiinde demir madeni arama çalışmalarına başlayan ve köylülerin direnişiyle karşılaşan Fimar Madencilik isimli şirketin yetkilisi, köylüleri "200 tane asker yığarım buraya" diyerek tehdit etti. Daha sonra asker köye geldi.

İlçedeki birçok köy derneği ve muhtar olayı yargıya taşıdı ancak maden şirketi faaliyetlerini sürdürdü.

Kemaliye halkının direnişini kırmak isteyen Fimar Madencilik şirketi, köylüleri “Buraya 200 tane asker yığarım” sözleriyle tehdit etti.

Olayı Kemaliye Dayanışması isimli bir Twitter hesabından paylaşan halk, “200 asker yığarım diye köylüyü tehdit eden madenci bu cesareti nereden alıyor? Ülkenin askerini artık kendi halkına tehdit unsuru olarak kullanan bu maden şirketine kim dur diyecek” sözleriyle isyan etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akepe'ye yaranmak için takla atanlar kervanına bu da katıldı. Yılmaz Özdil, Virüsü Türkiye'de Yayan 4 Kesimi Açıkladı 'Kanal İstanbul'da sona gelindi ihaleye çıkıyoruz' diyen tayyip'e, E. İmamoğlu cevap verdi: 'Evet sona gelindi!' TEPKİ ÇEKEN SÖZLER: Şehit anasını arayarak 'Şehitlik her anaya nasip olmaz' dedi