Ana Sayfa
23 Ağustos 2022 ( 20 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye'de Esad ile görüşme sinyallerine destek verdi: Söylediğimiz noktaya geldiler. Bu doğru bir karar dedi.

Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye'de Esad ile görüşme sinyallerine destek verdi: Dediğimiz noktaya gelmeleri doğru dedi.

Partisinin genel kuruluna katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin Esad ile görüşmesi için olumlu sinyaller veren yeni Suriye politikasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu,  "Bizim dediğimiz noktaya gelmeleri doğru" diyen Kılıçdaroğlu, "Umarım başarılı olurlar. Keşke bizi daha önceden dinleselerdi. Keşke bu olaylar olmasaydı. Hatalarından dönmek istiyorlar, ne kadar dönecekler bilmiyorum. Umarım bu hatalardan dönme, kendilerinin özgür iradesiyle gerçeklemiş olur" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu geçtiğimiz günlerde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi için olumlu sinyaller vererek, “Putin ve Rus yetkililer uzun zamandır Esad ile Cumhurbaşkanımızın görüşmesini istiyorlardı. Cumhurbaşkanımız da gizli servislerle görüşmenin faydalı olacağını söyledi. Geçmişte gizli servisler arasında toplantılar oldu. Sonra kesintiler oldu, şimdi yeniden başladı" dedi. Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı olası bir ErdoğanEsad görüşmesine şu yanıtı verdi: "Ben hiç olmaz diyecek durumda değilim. Bir yerden başlar, bunun düzeyi yükselebilir, inşallah" cevabını vermişti.

HÜKÜMETİN YENİ SURİYE POLİTİKASINI DEĞERLENDİRDİ
Partisinin Ankara'daki katılım törenine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, programın çıkışının ardından hükümetin Esad ile Suriye'de bir görüşme için olumlu sinyallerini değerlendirdi.

"SÖYLEDİĞİMİZ NOKTAYA GELDİLER, BU DOĞRU BİR KARAR"
Kılıçdaroğlu, programın sonunda gazetecilere şunları söyledi: "Suriye politikasında da bizim dediğimiz noktaya gelmeleri doğru. Umarım başarılı olurlar. Keşke bizi daha önceden dinleselerdi. Keşke bu olaylar olmasaydı. Hatalarından dönmek istiyorlar, ne kadar dönecekler bilmiyorum. Umarım bu hatalardan dönme, kendilerinin özgür iradesiyle gerçeklemiş olur" açıklamasında bulundu.

"CHP GEÇMİŞTE BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA HATA YAPTI"
235 kişinin CHP'li olduğu programa CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara CHP İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve çok sayıda partili katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı bir konuşmada, yeni üyelerin adalete olan inancını kaybetmemesi ve herkese eşit davranması gerektiğini söyledi: “CHP'nin yeni üyeleri herkesin yaşam tarzına saygı duymalı. CHP geçmişte bu konuda hatalar yaptı. Bir dönem Türkiye'de bir numaralı başörtüsü sorununu biz yaptık. Size ne kardeşim başörtüsünden bu yüzden herkesin yaşam tarzına saygı duymak zorundayız” dedi.

"EN GEÇ 2 YILDA SURİYE'YE GÖNDERECEĞİZ"
Türkiye'deki göçmenler konusunda Kılıçdaroğlu, “İki ana akım var. Birincisi Suriye'den gelenler, ikincisi İran üzerinden bin kilometre yol kat ederek Türkiye'ye ulaşanlar. Suriyeli kardeşlerimiz iç savaştan kaçarak bize geldiler. Kollarımızı açtık. Kimsenin ölmesini istemiyoruz ama bu insanların belli bir kimliği var. Bölgede kalmaları gerekirdi. Yine her türlü yardımı yapalım ama Türkiye'ye dağılmaları doğru değil. Buna izin verilmemeliydi. Bunlar tersini yaptı. 81 ilde Suriyeli kardeşlerimiz var. Hatta şehrin bazı bölgelerinde Suriye nüfusu Türk nüfusundan fazla. Allah'ın izniyle iktidara geldiğimizde ne yapacağız? Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde Suriye'ye göndereceğiz. Afganlara gelince, onlar mülteci değil, çünkü İran üzerinden geldiler. Onları bize geldikleri sınıra geri göndereceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından 235 yeni parti üyesine düzenlenen törenle CHP rozetlerini takdim etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim, Bilal'in vakfından sonra Sümeyye'nin derneğiyle de protokol imzaladı Vali, dönerciye hayırlı işler diyor, dönerci duymuyor, kesmeye devam ediyor. Sonuç: işyeri kapatıldı. Mansur Yavaş'ın Ankara Havası Oynaması Sosyal Medyayı Salladı B. Erdoğan: Bize gerici diyenleri utandırdık